RSS
22-02-2012_06-00-2519-10-2012_01-43-0008-07-2013_10-17-2409-01-2018_02-35-40

Aktuálne novinky a články

Obnažená žena, samovrah a stratená babka

 To, že Mestská polícia v Nitre je privolávaná k rôznym situáciám, sme písali na našej internetovej stránke už viackrát. Aj v nasledujúcich prípadoch oznamovateľom ako prvé napadlo volať na známe bezplatné číslo mestských a obecných polícií 159. 

Trafené auto zagága.

 Spomínaná údržba verejnej zelene v meste prináša so sebou rôzne situácie. Tá radostnejšia je zistenie, že vysoká tráva, v ktorej ste už ani nevideli svojho venčiaceho sa psíka, je preč. Tá smutnejšia môže občas byť, že si na svojom aute nájdete poškriabaný lak, prevalený plech alebo rovno rozbité okno. Hrozba poškodenia osobných motorových vozidiel ...

Nájdené striekačky nezbierajte sami!

 Každé mesto sa stará o zeleň vo svojom intraviláne, mesto Nitra nie je žiadnou výnimkou. Aj týchto dňoch ste na viacerých miestach nášho mesta mohli počuť kosačky či vidieť koscov, ktorí skracovali alebo inak upravovali trávniky, kríky či stromy. Odstránená burina však často odhalí nejednu nepríjemnú skutočnosť, o ktorej by sme si radšej mysleli, ž ...

Incident na letnom kúpalisku

 Leto, a hlavne extrémne horúčavy, prilákali na nitrianske kúpalisko zvýšený počet návštevníkov, dokonca aj takých, ktorí naň chodiť nezvykli. Letné kúpalisko v Nitre privíta každého návštevníka a poskytne mu priestor a služby na oddych, občerstvenie i šport. Samozrejme, za určitých podmienok, ktoré sú obsiahnuté v Prevádzkovom ...

Zápach v Nitre

 V týchto teplejších, miestami až horúcich, dňoch pociťujeme všetci zvýšenú záťaž na organizmus. Teploty nad tridsať stupňov môžu robiť problémy aj ľuďom, ktorí inak majú teplo radi, sú mladí, zdraví alebo trénovaní. Týmito klimatickými podmienkami sú ohrození predovšetkým seniori, tehotné a dojčiace ženy, deti do 4 rokov, dlhodobo chorí, ľudia s ...

Matka mesiaca

 Práca mestského policajta je laicky u občanov spájaná najčastejšie s „rozdávaním papúč“ na vozidlá. Slovo „papuča“ v tomto kontexte máva jednoznačne negatívny konotatívny význam napriek tomu, že „papuče“ nerozdávame (sú dosť drahé), len ich do príchodu vodiča osadíme na koleso a tiež napriek tomu, že osadenie „papuče“ nie je sank ...

Kamerový systém je v pohotovosti stále

 Že kamerový systém je výborným pomocníkom každej bezpečnostnej zložky na svete sme písali na týchto stránkach už viackrát. Sme presvedčení, že opakovať to nemusíme. Pre všetkých, ktorí chcú v našom meste akokoľvek škodiť, znečisťovať ulice, poškodzovať rôzne zariadenia alebo iným spôsobom porušovať platné právne normy máme smutnú správu. Kamer ...

Hanbia sa za svoje meno? A za správanie nie?!

 Ešte aj po dvadsiatich siedmich rokoch existencie obecných a mestských polícií sa stane, že občan, ktorý je pristihnutý pri nejakom porušení zákona, odmieta predložiť občiansky preukaz, prípadne odmieta poskytnúť orgánu obce svoje údaje. Väčšinou je na príčine tejto zbytočnej revolty alkohol alebo nahromadené emócie, prípadne pokus o frajerinu pred ka ...

Hasiči sú páni !

 Už v roku 2010 Dominik Dán vo svojom románe Studňa písal o tom, že ak je niekto profík vo svojom odbore, tak sú to hasiči, pretože tí zvládnu všetko. Po vyše štvrťstoročnom pôsobení v uniformách mestskej polície s pokojným svedomím môžeme vyhlásiť, že obľúbený spisovateľ detektívok zo slovenského prostredia mal pravdu. Ak je niekde spad ...

Zábudlivosť a nepozornosť sú ponukou pre páchateľa.

    Chrániť si svoj život, zdravie či majetok je v záujme každého z nás. Aspoň by malo byť. Niektorí občania si však často na svoj majetok nedajú pozor v takej miere, aby oň neprišli. A ak oň prídu, často na zodpovednosť volajú niekoho iného, a v snahe očistiť sa sám pred sebou si celú situáciu zracionalizujú tak, že oni vlastne na ...

< Predošlá stránka Ďalšia stránka >