RSS
22-02-2012_06-00-2519-10-2012_01-43-0008-07-2013_10-17-2409-01-2018_02-35-40

Aktuálne novinky a články

Hustým dymom zamorila celú ulicu

     „Občan môže robiť všetko, čo mu zákon nezakazuje.“ Rovnako však platí aj známe „Neznalosť zákona neospravedlňuje!“  Ide o pravdivé tvrdenia, ktorými sa po správnosti riadi veľa ľudí, zabúdajú však pri tom aj na nepísané pravidlá a základy slušného správania. Hoci sa niekomu môžu niektoré zákony subjektívne zdať nelogic ...

Bezdomovci v lete v našom meste

     Jedno slovenské príslovie vraví, že čistota je pol života. S týmto konštatovaním možno len súhlasiť a  každého občana, ktorý sa týmto príslovím riadi, možno iba pochváliť. Dôležitá je však aj skutočnosť, kde a ako podobnú očistu vykonávate.

Nepozornosť, zábudlivosť alebo neopatrnosť?

     Zrejme každému z nás sa stalo, že niečo stratil – kľúče, mobil, peňaženku, doklady. Niekomu sa to stáva iba občas, inému, kto je viac roztržitý, zaneprázdnený alebo v strese, takmer pravidelne. Stratiť doklady, prípadne, ak Vám ich odcudzia aj s kabelkou alebo taškou, je nepríjemné z viacerých dôvodov. Je potrebné chodiť na via ...

Rady nielen pred dovolenkou

Prísť z krásnej dovolenky domov a nájsť si vykradnutý dom či byt, je určite poriadne „studená sprcha“. V oblasti majetkovej kriminality je najväčší podiel zistených trestných činov  krádež vlámaním do bytov, rodinných domov alebo rekreačných objektov.

Zlodeji využívajú nepozornosť, neopatrnosť, prípadne zábudlivos ...

Nepozvaný nočný návštevník so zbraňou

     Túlať sa nočnými ulicami počas teplého letného obdobia býva pre mnohých veľmi príjemné. Počas nočných služieb takto mestskí policajti stretávajú veľa mladých zabávajúcich sa ľudí, prípadne vídajú zaľúbené páriky rôzneho veku. Zakrádať sa v blízkosti prízemných okien obytných domov však už nie je ani o zábave, ani o roma ...

Olúpil spolužiaka o desať eur

 Od útleho detstva sú deti upozorňované na nebezpečenstvo kontaktu s neznámou osobou, ktorá by ich mohla na ulici osloviť za účelom rôznorodej protispoločenskej činnosti. Už menej pozornosti sa venuje upozorňovaniu ľudí na fakt, že sa môžu stať obeťou porušenia zákona osobami, ktoré poznajú. Väčšina ľudí je presvedčených, že ich známi, blízki, rodinn ...

Voľné pracovné miesta

 Mesto Nitra – Mestská polícia v Nitre obsadzuje voľné pracovné miesta na pracovnej pozícii príslušník mestskej polície – člen hliadky. Z tohto dôvodu bude na útvare MsP Nitra na Cintorínskej ul. 6 uskutočnené výberové konanie dňa 24.2.2016 o 08:00 hod.

Nemohol cestovať zadarmo, tak napadol vodiča a poškodil autobus

 Vo všeobecnosti platí, že keď máme dobrú náladu, sme v psychickej i fyzickej pohode, zvládame každodenné situácie racionálne, s nadhľadom a niekedy i s úsmevom. Stačí však jeden faktor, napríklad narušenie plánov, časová tieseň, prípadne alkohol v krvi a človek začína jednať emotívne, iracionálne až skratovo. Negatívne emócie vedia ...

Ohrozili vlastný majetok

 Chrániť si svoje duševné alebo hmotné vlastníctvo je jednou z mnohých povinností každého občana, minimálne je takéto správanie prirodzené a zodpovedné. V návale každodenných povinností sa často stáva, že občan svoj majetok neustráži, nezabezpečí alebo jednoducho stratí. Mestskí policajti pravidelne nachádzajú otvorené autá, v uliciach n ...

Domáce zviera alebo člen rodiny? Ako pre koho...

 Keď vyhasne život, vždy ide o smutnú, silne emočnú a citovo zraňujúcu udalosť. Napriek tomu, že legislatíva Slovenskej republiky ešte stále považuje psa za vec, pre mnohých ľudí je toto spoločenské zviera často súčasťou rodiny a nevyhnutne nemusí ísť o psa, ktorý so svojim majiteľom prežil niekoľko rokov. Pre majiteľa môže byť strata niekoľ ...

< Predošlá stránka Ďalšia stránka >