RSS
22-02-2012_06-00-2519-10-2012_01-43-0008-07-2013_10-17-2409-01-2018_02-35-40

Aktuálne novinky a články

Asfalt verzus zeleň

Doma, na svojom čerstvo pokosenom trávniku, by nikoho nenapadlo vytvoriť skládku, ani založiť smetisko. Tiež by sa mnohí zdráhali podobným spôsobom zbaviť sa odpadu na susedovom udržiavanom trávniku, ktorý slúži ako predzáhradka. Úplne iná situácia nastáva na neoplotenej zeleni, ktorá je prístupná verejnosti. Tam si vyhodiť odpad dovolí množstvo ľudí. S vedomí ...

Obťažoval ženu na cintoríne

 V období okolo 1. novembra - Sviatku všetkých svätých, kedy si s úctou pripomíname pamiatku všetkých zosnulých, sa zvyšuje návštevnosť na cintorínoch po celej krajine. Všetci sa snažia upratať a vyzdobiť hrobové miesta svojich zomrelých príbuzných tak, aby si v čo najväčšej možnej miere uctili ich pamiatku. Aj keď sa na pietnych miestach sk ...

Volanie o pomoc

 Zachraňovať človeka v ohrození života a zdravia je doménou prevažne zdravotníkov, záchranárov a hasičov. Napriek tomu, že jednou zo základných úloh mestskej polície je ochrana ľudí pred ohrozením ich života a zdravia, pri svojej pracovnej činnosti sa s podobnou situáciou nestretávajú tak často. Práve preto berú žiadosti občanov o pomoc ...

Zábava chlapcov skončila predvedením na mestskú políciu

     Nový školský rok sa už rozbehol a zamestnáva väčšinu školopovinných detí. Domáce úlohy a záujmové krúžky striedajú tréningy alebo jazykové školy, a rodičia sú spokojní, že ich deti zmysluplne využívajú svoj voľný čas.  Tie staršie, ktoré rodičia pustia do ulíc mesta aj bez dozoru, sa nie vždy správajú tak, aby svojim k ...

Pes zaútočil na cyklistu a pohrýzol ho

     Pri útokoch zvierat na človeka sa vo väčšine prípadov za prvotný dôvod ich správania považuje prirodzená agresivita. Pri psoch, ako je napríklad rotvajler, doberman či staford si ľudia automaticky vybavia pojem „bojové plemená“, pričom takáto kategória plemien psov v oficiálnej kynologickej terminológii vôbec nefiguruje. Aj keď sa vyššie uved ...

Voľné pracovné miesta

 Mesto Nitra – Mestská polícia v Nitre obsadzuje voľné pracovné miesta na pracovnej pozícii príslušník mestskej polície – člen hliadky.

Výberové konanie bude uskutočnené v priestoroch útvaru MsP

na Cintorínskej ulici č. ...

Výstavy a parkovanie. Občania a polícia. Podnety a odpovede.

     Mesto Nitra je známe aj ako mesto výstav. Tie sa už tradične usporadúvajú na výstavisku Agrokomplex na sídlisku Chrenová. Nielen príslušníci mestskej polície a policajného zboru ale aj obyvatelia menovaného sídliska by vedeli rozprávať, aké rôzne situácie v doprave dokáže poriadanie výstav pripraviť.


Hustým dymom zamorila celú ulicu

     „Občan môže robiť všetko, čo mu zákon nezakazuje.“ Rovnako však platí aj známe „Neznalosť zákona neospravedlňuje!“  Ide o pravdivé tvrdenia, ktorými sa po správnosti riadi veľa ľudí, zabúdajú však pri tom aj na nepísané pravidlá a základy slušného správania. Hoci sa niekomu môžu niektoré zákony subjektívne zdať nelogic ...

Bezdomovci v lete v našom meste

     Jedno slovenské príslovie vraví, že čistota je pol života. S týmto konštatovaním možno len súhlasiť a  každého občana, ktorý sa týmto príslovím riadi, možno iba pochváliť. Dôležitá je však aj skutočnosť, kde a ako podobnú očistu vykonávate.

Nepozornosť, zábudlivosť alebo neopatrnosť?

     Zrejme každému z nás sa stalo, že niečo stratil – kľúče, mobil, peňaženku, doklady. Niekomu sa to stáva iba občas, inému, kto je viac roztržitý, zaneprázdnený alebo v strese, takmer pravidelne. Stratiť doklady, prípadne, ak Vám ich odcudzia aj s kabelkou alebo taškou, je nepríjemné z viacerých dôvodov. Je potrebné chodiť na via ...

< Predošlá stránka Ďalšia stránka >