RSS
22-02-2012_06-00-2519-10-2012_01-43-0008-07-2013_10-17-2409-01-2018_02-35-40

Aktuálne novinky a články

Bezdomovec - vred spoločnosti alebo človek v núdzi? 1. časť

 Mnohí občania nášho mesta už zrejme nie raz videli na lavičkách, trávnikoch, v kríkoch prípadne na iných miestach posedávať či ležať osoby bez domova. Tieto osoby často už na pohľad pôsobia nehygienicky, zanedbane, veľa krát to na diaľku potvrdia i naše čuchové orgány. Vo svojom okolí majú často rôzny neporiadok, ktorý si niekedy aj priebežne upra ...

Osud odchyteného hada

 Pre nečakaný záujem laickej i odbornej verejnosti o príbeh ujdeného a odchyteného hada sme sa ďalej zaujímali o jeho osud. K nájdenému a odchytenému plazovi veterinárka na druhý deň ráno privolala odborníka herpetológa z SPU, nakoľko jedna z možností bol variant, prijatý od oznamovateľov, že môže ísť o ich hada. Táto ...

Občania - stratení, dezorientovaní, zranení či pod vplyvom návykovej látky?

 Určite sa každému z nás stalo, že niekde v meste sme videli na zemi či na lavičke ležať človeka. Ruku na srdce, kto si hneď nepomyslel, že „aha, ďalší opilec či ďalší feťák!?“ Často krát by ste aj mali pravdu, ale nie vždy to tak musí byť. Hlavne v týchto dňoch, keď nás potrápili zvýšené letné horúčavy a predovšetkým vtedy, ak ...

Mladiství + puberta = PROBLÉM ?

 To, že obdobie puberty je považované za často problémové obdobie vo vývoji a vývine mladistvého jedinca, nie je nové zistenie. Skúsenosti majú rodičia i policajti. Puberťáci však začínajú byť aj zodpovednejší, zručnejší,  postupne dospievajú a racionálnejšie vnímajú svet okolo seba. Všetci si prejdú ešte aj obdobím vzdoru a zvýšenej precit ...

Nepozornosť - stratené kľúče, zásobník s nábojmi, had škrtič, vak na kúpalisku...

 O skúsenosti, že naši občania neustále strácajú rôzne veci a predmety, prípadne si nedávajú pozor na svoj majetok, sme písali v nedávnom článku. Tiež sme písali o tom, že ak oň prídu, často na zodpovednosť volajú niekoho iného v snahe očistiť sa sám pred sebou a celú situáciu si zracionalizujú tak, že oni vlastne na vine ani nie sú a ...

Voľné pracovné miesta

Mestská polícia v Nitre obsadzuje voľné pracovné miesta na pracovnej pozícii príslušník mestskej polície – člen hliadky.

 Platí do zmazania oznamu!

Obnažená žena, samovrah a stratená babka

 To, že Mestská polícia v Nitre je privolávaná k rôznym situáciám, sme písali na našej internetovej stránke už viackrát. Aj v nasledujúcich prípadoch oznamovateľom ako prvé napadlo volať na známe bezplatné číslo mestských a obecných polícií 159. 

Trafené auto zagága.

 Spomínaná údržba verejnej zelene v meste prináša so sebou rôzne situácie. Tá radostnejšia je zistenie, že vysoká tráva, v ktorej ste už ani nevideli svojho venčiaceho sa psíka, je preč. Tá smutnejšia môže občas byť, že si na svojom aute nájdete poškriabaný lak, prevalený plech alebo rovno rozbité okno. Hrozba poškodenia osobných motorových vozidiel ...

Nájdené striekačky nezbierajte sami!

 Každé mesto sa stará o zeleň vo svojom intraviláne, mesto Nitra nie je žiadnou výnimkou. Aj týchto dňoch ste na viacerých miestach nášho mesta mohli počuť kosačky či vidieť koscov, ktorí skracovali alebo inak upravovali trávniky, kríky či stromy. Odstránená burina však často odhalí nejednu nepríjemnú skutočnosť, o ktorej by sme si radšej mysleli, ž ...

Incident na letnom kúpalisku

 Leto, a hlavne extrémne horúčavy, prilákali na nitrianske kúpalisko zvýšený počet návštevníkov, dokonca aj takých, ktorí naň chodiť nezvykli. Letné kúpalisko v Nitre privíta každého návštevníka a poskytne mu priestor a služby na oddych, občerstvenie i šport. Samozrejme, za určitých podmienok, ktoré sú obsiahnuté v Prevádzkovom ...

< Predošlá stránka Ďalšia stránka >